Comac CS 140

 

Comac CS 140

Comac CS 140 2 

Comac CS 140 3 

Comac CS 140 4 

 

Dwa urządzenia w jednym.

Połączenie działania mechanicznego 
z wydajnym systemem podciśnieniowym!

Comac technology

 

 

CS 140 Twin Action to jedna zwarta maszyna, która umożliwia wykonywanie dwóch czynności przy pomocy jednego urządzenia i zapewniając najwyższą jakość zamiatania. Innowacyjny system Twin Action składa się z dwóch współpracujących systemów. Pierwszy mechaniczny to zespół szczotek bocznych oraz centralna szczotka przed którą pracuje bijakowy system rozdrabniająco mielący oraz drugi podciśnieniowy złożony z niezwykle wydajnej turbiny i wielkiego filtra poliestrowego.  Pierwszy system ma za zadanie skupić, rozdrobnić i podnieść wszelkie zabrudzenia z powierzchni. Drugi system transportuje je do zbiornika zanieczyszczeń. Kurz i pył jest wyłapywany przez wydajny filtr o kubaturze 1 metra sześciennego.  Kluczowe benefity takiej technologii to niezwykle wysoka skuteczność zamiatania, brak zurzycia wody, zupełnie bezkurzowa praca, efektywne wypełnienie zbiornika na zmiotki oraz autonomia pracy nie związana z pojemnością zbiornika na wodę.

 

Comac CS 140 2

Szczotki boczne służą wyłącznie do przenoszenia brudu z krawędzi do obszaru roboczego szczotki centralnej, która zbiera zarówno zanieczyszczenia jak i kurz.

Comac CS 140 3

Wysuwane ramię trzeciej szczotki pozwala na pracę maszyny w różnych płaszczyznach oraz wymiatanie brudu poza jej gabarytem.

 

Comac CS 140 4

Konsola centralna jest zaprojektowana tak, by zagwarantować łatwą dostępność wszystkich przełączników.

 

 

CS 140 Twin Action
na obszarach miejsckich oraz przemysłowych

Dzięki szerokości roboczej 1 400 mm i pracy w systemie na sucho, maszyna jest idealna do pracy na obszarach miejskich, takich jak ulice lub parkingi, oraz na terenach przemysłowych gdzie stosowanie wody jest niemożliwe jak odlewnie czy cementownie. System Twin Action umożliwia czyszczenie niejednorodnych  powierzchni,  ponieważ sztywne elementy  maszyny  nie   mają   kontaktu z podłożem, dzięki czemu korzenie drzew, kratki ściekowe czy inne nierówności nie będą stanowić problemu. Napęd hydrauliczny i stały nacisk  na  podłoże  niezależny  od  stanu  nawierzchni zapewnia uzyskanie rezultatów najwyższej jakości.

 

 

Comac CS 140 5

Comac CS 140 6

Comac CS 140 7

 

 

 

Tłumienie pyłu w tradycyjnych zamiatarkach podciśnieniowych

Tłumienie pyłu w tradycyjnych zamiatarkach podciśnieniowych

 Tradycyjne zamiatarki ssące, aby skoncentrować moc ssania i uzyskać najlepszy wynik, muszą koniecznie mieć zmniejszony rozmiar otworu ssącego, znajdującego się pod maszyną i być w bliskim kontakcie ze sprzątanym podłożem. W ten sposób otwór ssący nie ma wystarczającej szerokości, aby natychmiast zasysać kurz wzniesiony przez dwie boczne szczotki. Aby uniknąć unoszenia się i odsysania pyłu z zamiatarki, są zainstalowane dysze natryskowe na przednich szczotkach. Ich celem jest rozpylanie wody na zakurzonym terenie kilka sekund przed podniesieniem szczotek i usunięciem kurzu z ziemi.

Efektem natryskiwania jest "przyklejenie się" do sprzątanego podłoża części pyłu, który w efekcie nie jest zasysany przez zamiatarkę. W wyniku tego po kilku minutach woda odparowuje i powierzchnia jest nadal zakurzona.

Część pyłu niezwązana z wodą która trafia do zbiornika zanieczyszczeń z powodu braku filtra jest emitowana z powrotem na zewnątrz

TWIN ACTION DZIAŁA INACZEJ !

 

Zamiatarka uliczna, która nie rozprasza pyłu (PM 10)

Test wykonany przez SGS di Taunusstein (Niemcy)

W dniach 14 i 15 września 2011 r. zamiatarka Comac CS140 przeszła serię czterech testów przeprowadzonych przez niezależny niemiecki instytut SGS, specjalizujący się w mierzeniu stężenia cząstek drobnych PM10 (cząsteczki mniejsze niż 10 μm) w atmosferze.

Firma Comac, podobnie jak wszyscy główni europejscy producenci zamiatarek ulicznych, należy do Stowarzyszenia europejskich producentów (EUnited Municipal Equipment).
Stowarzyszenie, aby dać użytkownikom końcowym skuteczne i obiektywne kryteria porównania pomiędzy różnymi zamiatarkami ulicznymi w zakresie ich zdolności do niewywoływania zawirowań pyłu i skuteczności zamiatania z gruntu, zleciło niemieckiemu instytutowi SGS sporządzenie rygorystycznego protokołu testowego, aby stworzył strukturę do testowania i do przeprowadzania jej pomiarów.

Testy wykazały że Comac C140 spełnia normę PM 10 i PM 2,5. Dodatkowo norma PM 10 jest spełniana w najwyższej trzygwiazdkowej ocenie bez użycia wody. Oznacza to że skuteczność pracy bez pylenia nie jest zależna od zapasu wody jaką maszyna ma ze sobą.

Zamiatarka uliczna, która nie rozprasza pyłu

 

FILTR CS140 TwinAction - gwarancja czystego powietrza

FILTR CS140 TwinAction - gwarancja czystego powietrza

NIE WYMAGA KONSERWACJI

Filtr poliestrowy zamiatarki ulicznej CS140 "TwinAction" nie wymaga żadnej konserwacji, ponieważ podczas przenoszenia i przesypywania zanieczyszczeń dwa mocne otrząsacze zapewniają mechaniczne usuwanie pyłu zatrzymanego przez filtr podczas fazy ssania.

Filtr jest zawsze suchy a pył się nie klei. W przypadku deszczu lub mokrego podłoża operator uruchamia z kokpitu system "By-pass", który uniemożliwia  przepływ wilgotnego powietrza przez filtr, utrzymując go w stanie suchym

Nie wymaga konserwacji

Tylko w przypadku jeśli operator zapomni uruchomić system "By-pass" filtr zostanie zmoczony i w konsekwencji spowoduje to zlepienie pyłu. Wystarczy wówczas zwolnić zaczepy i wyjąć dźwigiem lub wózkiem widłowym pokrywę pojemnika na zanieczyszczenia, do której przymocowany jest filtr poliestrowy.

 

Czatuj

Oferta indywidualna
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Zamów pokaz
Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Postępowanie przetargowe
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!