ZAMIATARKA COMAC CS 140

Zamiatarka przemysłowa, komunalna, Szerokość pracy 1400 mm, 105 HP

CO105041
cena na zapytanie
 • wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm]
  4480/2500/1755
 • szerokość pracy [mm]
  1400
 • średnica szczotki cylindrycznej [mm]
  600
 • maksymalna prędkość [km/h]
  40
 • Dostępny na zamówienie
 • gwarancja: 2 lata
 • darmowa dostawa
 • CS140 Twin Action o pojemności 3,5 m³ to jedna zwarta maszyna komunalna łącząca w sobie dwie funkcje, co umożliwia wykonywanie dwóch czynności przy pomocy jednego urządzenia i zapewnia najwyższą jakość czyszczenia. Innowacyjny system połączonego działania “Twin Action” opracowany przez Comac składa się z centralnej szczotki i systemu rozdrabniania zanieczyszczeń (wał z bijakami), aby zapewnić maksymalną wydajność podczas usuwania zanieczyszczeń: działanie mechaniczne polega na zbieraniu stałych zanieczyszczeń równocześnie z zasysaniem drobniejszych cząstek.

  Dzięki szerokości roboczej wynoszącej 1400 mm zamiatarka jest idealna do pracy na obszarach miejskich, takich jak ulice lub parkingi oraz przemysłowych, jak odlewnie i cementownie; system Twin Action umożliwia również czyszczenie niejednorodnych powierzchni, ponieważ sztywne elementy maszyny nie mają kontaktu z podłożem, dzięki czemu korzenie drzew lub kratki ściekowe nie będą stanowić problemu. Napęd hydrauliczny, ogromny poliestrowy filtr, specjalna konstrukcja zbiornika w połaczeniu z technologią Twin Action zapewniają bezpyłową pracę praktycznie bez użycia wody.

  Szczotka centralna pracuje cały czas, co zapewnia znacznie dokładniejsze czyszczenie, równomierne na całej szerokości szczotki. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu, ograniczono użycie bocznych szczotek i do standardowego wyposażenia dołączana jest wyłącznie prawa szczotka, a szczotka lewa stanowi wyposażenie opcjonalne. W konsekwencji znacznie zmniejszone zostało zużycie wody dostarczanej w formie rozpylonej do neutralizowania kurzu bez moczenia podłoża.
  Ponadto dostępna jest trzecia opcjonalna szczotka, służąca do zbierania zanieczyszczeń w miejscach niedostępnych dla zamiatarki.

   

   

  Zalety maszyny

  maszyna miejska

  Twin Action System
  Działanie mechaniczne przewiduje ruch szczotki centralnej (1) zbierającej materiał z podłoża i kierującej go do zbiornika, w którym, dzięki wałowi obrotowemu z młoteczkami (2), jest on miażdżony i rozdrabniany. W tym momencie, dzięki zasysaniu (3), jest on przenoszony do pojemnika zbierającego (4), natomiast zasysane powietrze jest filtrowane (5) i ponownie wyprowadzane na zewnątrz w stanie całkowicie oczyszczonym (6).

  Oszczędność do 100 000 litrów wody rocznie
  W odróżnieniu od tradycyjnych zamiatarek, w zamiatarce komunalnej CS140 T działanie szczotek bocznych jest pomocnicze (używane tylko wzdłuż krawędzi i chodników), co też redukuje w efekcie zużycie wody, która jest dostarczana w formie rozpylonej i wyłącznie do neutralizowania kurzu, bez moczenia podłoża.

  oszczędzanie wody

  zamiatarka przemysłowa

  Układ kierowniczy
  Układ kierowniczy z 4 kołami skrętnymi zapewnia dużą zwrotność, aby umożliwić pracę na ograniczonej przestrzeni, np. w pobliżu ścian i ogrodzeń, w centrach historycznych lub przestrzeniach z dużą liczbą obiektów i gwarantuje jednocześnie maksymalną stabilność zamiatarki, także podczas jazdy z dużą prędkością.

  Urządzenie do kontroli wysokości
  Firma Comac opracowała specjalne urządzenie, które poprzez działanie oddzielnie na cztery koła utrzymuje ich stałą wysokość nad ziemią, także po zmianie obciążenia, co optymalizuje pracę i stabilność. Operator, w zależności od potrzeb, może ustawić zamiatarkę na trzech różnych poziomach: pozycja robocza, pozycja transportowa i pozycja konserwacyjna.

  odkurzacz zamiatarki

  rura do odkurzania ulic

  Rura ssąca (opcja)
  Operator może skorzystać z rury ssącej do zbierania materiału nagromadzonego w miejscach trudno dostępnych, takich jak ławki, kwietniki lub inne zakryte narożniki. Dzięki dużej średnicy może zasysać zabrudzenia o różnych rozmiarach, takie jak papier, liście, butelki i puszki.

  Myjka wysokociśnieniowa (opcja)
  Myjka wysokociśnieniowa czyści najbardziej niedostępne narożniki, usuwa zabrudzenia z powierzchni pionowych i ścian i może być wykorzystywana także do utrzymywania w czystości samej zamiatarki.

  myjka wysokociśnieniowa

   

 • Cecha Wartość
  wymiary maszyny (dł/wys/szer) [mm] 4480/2500/1755
  szerokość pracy [mm] 1400
  średnica szczotki cylindrycznej [mm] 600
  maksymalna prędkość [km/h] 40
  waga maszyny [kg] 4500
  promień skrętu [mm] 4250
  średnica szczotki bocznej [mm] 700
  rodzaj zbiornika zanieczyszczeń hydrauliczny
  powierzchnia filtra [m2] 50
  wysokość podnoszenia zbiornika zanieczyszczeń [mm] 1800
  maksymalne nachylenie z pustym zbiornikiem [%] 20
  moc silnika diesela (Perkins) [kM] 100
  pojemność zbiornika zanieczyszczeń - z filtrem [l] 2000
  pojemność zbiornika zanieczyszczeń - bez filtra [l] 3500
  przepływ powietrza [m3/h] 14000
  szerokość pracy z 2 szczotkami bocznymi [mm] 2220
  szerokość pracy z 2 szczotkami bocznymi i trzecią szczotką dodatkową [mm] 2620
  maksymalna waga maszyny podczas jazdy [kg] 5800
  maksymalna prędkość podczas pracy [km/h] 12
  obroty silnika [rpm] 2000
  moc silnika ssania [kW] 45
  pojemność zbiornika wody [l] 200
 • Kompletna maszyna gotowa do pracy. Wyposażona w dwie szczotki boczne PPL 1,1 x2 (prawostronna i lewostronna), centralną szczotkę oraz system rozdrabniania zanieczyszczeń, cztery koła skrętne, filtr poliestrowy o kubaturze 1,5 m sześciennego, pełną homologację drogową.

Dopasowane akcesoria

Klienci kupili również

Czatuj

Oferta indywidualna
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Zamów pokaz
Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Postępowanie przetargowe
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!