Słownik

  • Automat myjący

    Automat myjący –  urządzenie czyszczące, które jednocześnie szoruje i osusza posadzkę. Najczęściej jest wyposażone w dwa osobne zbiorniki. Jeden na roztwór myjący, a drugi na brudną wodę zebraną z posadzki w procesie osuszania. Szorowanie odbywa się za pomocą szczotki talerzowejszczotek walcowych lub uchwytu z padem. Na zespół czyszczący dozowany jest roztwór środka myjącego z wodą, a szczotka lub pad wykonuje proces szorowania.
    Z tyłu maszyny znajduje się listwa ssąca połączona z turbiną i zbiornikiem na wodę brudną i ten element odpowiada za osuszanie posadzki. W branży utrzymania czystości ten typ urządzeń posiada różne określenia: zmywarka do posadzek, automat szorująco zbierający, automat czyszczący, szorowarka automatyczna czy nawet myjka do podłóg.

    Istnieje kilka zasadniczych podziałów automatów myjących:

    1. Sposób pracy:

    2. Rodzaj zasilania:

    • automaty kablowe – zasilane 230 V
    • automaty bateryjne – zasilanie baterią trakcyjną 12-48V.
    • automaty zasilane spalinowo – silniki benzynowe i LPG.

    3. System zbiorników:

    • klasyczny - dwa osobne zbiorniki na czystą i brudna wodę.
    • membranowy - jeden zbiornik podzielony elastyczną membraną pełniący na przemian funkcję zbiornika czystej i brudnej wody.

    4. System szorowania:

    AUTOMATY DO MYCIA POSADZEK

     

  • Zamiatarka przemysłowa

    Zamiatarka przemysłowa – to urządzenie zamiatające wyposażone w walcową szczotkę główną, szczotkę boczną do wymiatania przy krawędziach, zbiornik na odpady, filtr oraz turbinę ssącą.  Całość działa łącząc mechaniczny proces zamiatania szczotką walcową, z zasysaniem powietrza wywołanym przez turbinę ssącą. Odpady trafiają do zbiornika, a zasysane powietrze jest przepuszczane przez filtr przed opuszczeniem zamiatarki. Taki system pracy zapewnia skuteczne i bezkurzowe zamiatanie pod warunkiem zapewnienia szczelności komory szczotki i odpowiedniej przepustowości (czystości) filtra.

    1. Zasialnie:

    • Ręczne -uproszczona wersja zamiatarek bez zasysania wyłącznie z akcją mechaniczną. Napęd pochodzi z ruchu kroczącego operatora.
    • Zasilane bateryjnie - baterie trakcyjne 12-48V.
    • Zasilane spalinowo (zamiatarka spalinowa) - silniki benzynowe, LPG i Diesla, zamiatarki spalinowe świetnie nadają się do dużych przestrzeni.

    2. Sposób dystrybucji mocy:

    • Przekładnie mechaniczne – paski, łańcuchy, przekładnie zębate.
    • Przekładnie hydrauliczne – dystrybucja napędu na szczotki, ruch maszyny, podnoszenie zbiornika itd. odbywa się za pomocą pompowania oleju hydraulicznego rozdzielacza, przekładni hydrostatycznych i siłowników.

    3. Sposób pracy:

    ZAMIATARKI

     

  • Zamiatarka komunalna

    Zamiatarka komunalna – urządzenie zamiatające przeznaczone do sprzątania powierzchni komunalnych i drogowych.  Zamiatarki komunalne są wyposażone w oświetlenie drogowe i homologację pozwalającą poruszać się po drogach publicznych.  Zasadniczo zamiatarki komunalne dzielą się na te ciągnięte przez inne pojazdy oraz samobieżne. Zamiatarki samobieżne dzielą się dalej na zamiatarki kompaktowe (maszyny w całości zbudowane jako zamiatarki) oraz zabudowy zamiatające montowane na podwoziach samochodów. Mogą zazwyczaj pracować w różnych warunkach pogodowych i z powodzeniem radzą sobie z przeszkodami typu nierówności czy krawężniki.

    ZAMIATARKI

  • Ekstraktor

    Ekstraktor – inaczej odkurzacz piorący. Urządzenie do ekstrakcyjnej technologii prania wykładzin. Technologia ta polega na rozpyleniu na praną wykładzinę roztworu/środka piorącego z wodą, a następnie odessaniu zwilżonego i rozpuszczonego brudu za pomocą ssawy do zbierania wody, w którą ekstraktor jest wyposażony. Odkurzacz piorący posiada zbiornik na roztwór roboczy oraz pompę elektryczną, która poprzez rurki, spust oraz dyszę rozpylającą ten roztwór podaje na wykładzinę. Drugim elementem ekstraktora jest odkurzacz do zbierania wody oraz specjalne ssawy do jej zbierania z wykładzin i tapicerki. Odkurzacze piorące mogą występować w wersji z jedną lub wieloma turbinami ssącymi oraz pompami podającymi roztwór roboczy pod różnym ciśnieniem.

    Pranie ekstrakcyjne to jedna z najbardziej popularnych form prania wykładzin, a odkurzacze piorące to podstawowe wyposażenie firm sprzątających.

    ZOBACZ PORDUKTY

  • Szorowarka

    Szorowarka – czyli jednotarczowe urządzenie czyszczące ze zbiornikiem do podawania roztworu myjącego. Szorowarki nie są wyposażone w system osuszania, a ich zadaniem jest intensywne czyszczenie za pomocą szczotek lub padów czyszczących. Często termin szorowarka używany jest na portalach aukcyjnych i w terminologii innych producentów jako określenie automatów do mycia podłóg. W branży istnieje wiele różnych określeń – jednotarczówka, froterka, zacieraczka itp.

    Ważnymi parametrami określającymi szorowarkę są:

    • Liczba obrotów na minutę ( Rpm ) – dla szorowarek to 120-400 – więcej nie znaczy lepiej – najlepsze efekty czyszczenia są między 120 a 220 Rpm !
    • Średnica tarczy - najczęściej wyrażona w calach od 13 do 19 cali – rozmiar trzeba dopasować do potrzeb – mała do ciasnych pomieszczeń, duża na hektary
    • Waga i nacisk – najczęściej im cięższa tym lepsza (lepszy efekt czyszczenia)
    • Rodzaj przekładni – teflonowa, stalowa, za pomocą paska – różni producenci – różne filozofie
    • Moc silnika – ważna ale nie najważniejsza !

    Szorowarka tworzy najlepszy zespół z odkurzaczem do zbierania wody. Taki tandem to ABC wyposażenia firmy sprzątającej pozwalający wykonać szeroki wachlarz usług – doczyszczanie posadzek, pranie wykładzin metodą szamponowania, bonetowanie, stripping (usuwanie polimerów) i jeszcze wiele innych.

    SZOROWARKI

     

  • Polerka

    Polerka – wysokoobrotowa maszyna jednotarczowa to fachowe określenie urządzenia do utwardzania i renowacji powłok zabezpieczających posadzki. Polerka wygląda podobnie do szorowarki, ale zasadniczą różnicą jest prędkość obrotowa z jaką polerka pracuje wynosząca w tym przypadku od 800 Rpm do nawet  4000 (amerykańskie polerki zasilane LPG). Najczęściej spotykane są urządzenia z obrotami 800 - 1500 i w wielkościach od 17 do 21 cali. W polerkach używamy wyłącznie padów do polerowania (nie stosuje się szczotek). Wraz z polerkami występują systemy odpylania (zbieranie kurzu i pyłu jaki powstaje w trakcie pracy).

    Profesjonalne układanie polimerów czy akryli wymaga w końcowym etapie użycia polerki. Taki proces w wyniku wysokich obrotów i temperatury jaka tworzy się pod tarczą lekko topi warstwę polimeru nadając jej piękny połysk, dużą twardość i odporność mechaniczną. Polerka jest również potrzebna w procesie pielęgnacji tak zabezpieczonej podłogi za pomocą technologii Spray Cleaning.

    POLERKI

  • Środki profesjonalne

    Środki profesjonalne - w odróżnieniu od domowych środków czystości większość chemii profesjonalnej to koncentraty. Najczęściej stosowane roztwory zawierają od 0,5 do 3% koncentratu w roztworze roboczym. 
    Kolejna różnica to profesjonalizacja produktów. Wśród profesjonalnych środków czyszczących próżno szukać płynów uniwersalnych do wszystkiego, ale za to jest mnóstwo specjalistycznych płynów rozwiązujących jeden określony problem. Kolejna różnica to kanał dystrybucji. Środki profesjonalne nie są dostępne w drogeriach, a ich sprzedażą zajmują się fachowcy oferujący wdrożenia, szkolenia i wsparcie. 
    Skuteczność działania profesjonalnych preparatów myjących jest wyższa, a spektrum zastosowań o wiele szersze.

    Urządzenia dla firmy sprzątającej mają swoje specjalnej wymagania, a każde urządzenie do sprzątania jest dużo bardziej efektywne, gdy wraz z nim używane są profesjonalne środki czyszczące. Powód jest prosty: chemia profesjonalna jest dużo wydajniejsza i w ogólnym rozrachunku tańsza w użytkowaniu, niż powszechnie dostępne środki czyszczące. Maszyna do mycia podłóg, czy ogólniej rzecz biorąc maszyna do sprzątania, dla utrzymania odpowiedniej efektywności mycia wymaga wykorzystania odpowiednio dobranej chemii profesjonalnej.

    PROFESJONALNE ŚRODKI MYJĄCE I DEZYNFEKUJĄCE

  • Odkurzacz przemysłowy

    Odkurzacz przemysłowy – tu nie ma jednej prostej definicji. Mały odkurzacz biurowy, do pracy na sucho czy odkurzacz odsysający pył drzewny w fabryce mebli mieszczą się w tym określeniu. Można je zastosować do odkurzaczy skierowanych do zadań profesjonalnych o bardzo zróżnicowanych przeznaczeniach. Część producentów wprowadza podział na odkurzacze profesjonalne, które są skierowane do sektora firm sprzątających i odkurzania budynków użyteczności publicznej oraz na odkurzacze przemysłowe – specjalistyczne urządzenia ssące dedykowane do określonych zadań w przemyśle. Wszystkie odkurzacze (odkurzacze biurowe, odsysające pył drzewny, przemysłowe itd.) łatwo podzielić na te pracujące tylko na sucho oraz na odkurzacze do zbierania wody.  Wśród odkurzaczy przemysłowych można znaleźć wersje do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem (atest Atex 22).

    ODKURZACZE

  • Piana aktywna

    Piana aktywna – bardzo popularne określenie środka do bezdotykowego mycia samochodów i innych powierzchni. Najczęściej chodzi o profesjonalny alkaliczny środek myjący, który dzięki właściwościom wysokopiennym i dużej sile zwilżania i zmiękczania brudu, daje dobry efekt mycia współpracując z myjkami wysokociśnieniowymi lub lancami do piany. Profesjonalna chemia samochodowa oferuje wiele rodzajów piany aktywnej o różnej sile działania i agresji w stosunku do mytej powierzchni. Pracując z takim preparatem myjącym nigdy nie można nakładać piany na nagrzane auto i doprowadzać do wyschnięcia piany aktywnej na lakierze.

    PIANA AKTYWNA SEPTA

Czatuj

Oferta indywidualna
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Zamów pokaz
Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Postępowanie przetargowe
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!