Dezynfekcja opryskowa

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego nakazują, póki co ciągłe, zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów poprzez stosowanie środków dezynfekcyjnych w miejscach ogólnodostępnych. Szczególnej uwadze powinny zostać poddane powierzchnie dotykowe:

 • w przypadku pracowników:
  • słuchawka telefonu,
  • klawiatura i myszka,
  • włączniki świateł,
  • biurka oraz sprzęt, który jest wykorzystywany podczas pracy
 • w przypadku klientów – wszystkie powierzchnie wspólne tj.:
  • klamki,
  • poręcze,
  • blaty,
  • oparcia krzeseł, itp.

Ważne jest również, aby wszystkie powierzchnie dezynfekować co najmniej kilka razy w ciągu dnia. W tej czynności mogą pomóc specjalnie przygotowane urządzenia do dezynfekcji opryskowej.

Maszyny dezynfekujące możemy podzielić na 2 grupy pod kątem użytej technologii:

 • Dezynfekcja opryskowa standardowa
 • Dezynfekcja opryskowa elektrostatyczna

Urządzenia wykorzystujące standardowy oprysk, aby były skuteczne, muszą być specjalnie zaprojektowane do współpracy ze środkami dezynfekcyjnymi (preparaty odkażające silnie wysuszają, powodując zniszczenie urządzeń, które nie są dedykowane do ich używania, dodatkowo przy rozpylaniu trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenie pod kątem możliwości wystąpienia niebezpiecznych oparów). Sprzęt powinniśmy dobrać do własnych potrzeb, kierując się ergonomią pracy oraz wymaganiami, jakie stawia określona branża.

Urządzenia do standardowej dezynfekcji opryskowej:

Levante – niewielkie i bardzo poręczne urządzenie, które jest zasilane bateryjnie. Wyposażone w zbiornik o pojemności 1L z podziałką wskazującą ilość płynu. Wielkość rozpylanych cząstek to <80/120 mikronów, co powoduje zużycie na poziomie 200ml na minutę. Czas pracy ciągłej wynosi 4 godziny na jednym ładowaniu. Lavante uruchamiane jest za pomocą jednego przycisku i waży zaledwie 450g! Urządzenie będzie szczególnie przydatne w miejscach, w których musimy przeprowadzić dezynfekcję po każdym kliencie, tj. salony kosmetyczne i punkty zabiegowe, kawiarnie, puby, restauracje, recepcje hotelowe, kioski, małe sklepy, biura, itp. Czas ładowania: 4 godziny.

 

Motorscrubber STORM – to rozwiązanie wykorzystujące wygodny plecak oraz specjalną lancę do dezynfekcji opryskowej. Niewielkie wymiary oraz wygoda użytkowania pozwala na przeprowadzenie procesu dekontaminacji w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Urządzenie jest bardzo wygodne i łatwe w użyciu. Pojemność zbiornika detergentu to 1L, a czas pracy ciągłej wynosi 4 godziny. Urządzenie uruchamiane jest za pomocą jednego przycisku, a dzięki przedłużonej lancy operator ma możliwość przeprowadzenia dezynfekcji w ciasnych zakamarkach i miejscach trudno dostępnych. Dysza STORM wytwarza mgiełkę o wielkości kropli mniejszej niż 40 mikronów! Rozwiązanie sprawdzi się świetnie przy dezynfekcji wózków sklepowych, poręczy, balustrad, wiat przystankowych, środków komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metra), łazienek, itd.

Urządzenie wykorzystujące technologię elektrostatyczną:

Comac E-spray – jest to bardzo poręczny i wygodny w użyciu pistolet wykorzystujący innowacyjną technologię elektrostatyczną. Urządzenie uzupełnia ładunkiem elektrostatycznym cząstki cieczy zapewniając pokrycie nawet najbardziej skomplikowanych powierzchni („otulając” je płynem dezynfekcyjnym ze wszystkich stron, nawet w zakamarkach). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy najwyższą skuteczność a dodatkowo cząstki płynu nie spadają na ziemię ponieważ są przyciągane przez dezynfekowaną powierzchnię. Urządzenie wyposażone zostało w zbiornik o pojemności 1L oraz 3 dysze do regulacji wielkości cząsteczek (od 40 do 100 mikronów). Comac E-spray jest zasilany bateryjnie, a czas pracy ciągłej wynosi nawet 6 godzin! Istnieje możliwości dołączenia plecaka z 2-litrowym zbiornikiem. Opryskiwacz elektrostatyczny dzięki zastosowanej technologii staje się urządzeniem, które niweluje problem dezynfekcji w miejscach ciężko dostępnych (zakamarki, małe pomieszczenia, urządzenia zamontowane na stałe, których nie mamy możliwości przesunąć) oraz powierzchni ciężkich do zdezynfekowania (pluszowe misie w przedszkolach, dywaniki, itp.).

To powoduje, że Comac E-Spray znajdzie zastosowanie praktycznie w każdym sektorze:

 • Biura (sale konferencyjne, części restauracyjne, biurka, krzesła, mebla, ekspresy do kawy, stoliki kawowe, uchwyty, poręcze, windy, lady, itp.)
 • Fabryki (stoły warsztatowe, szatnie, toalety, lady i obszary dostępne dla dostawców oraz klientów)
 • Sprzedaż niespożywcza (poczekalnie, gabinety zabiegowe, garderoby, towary i półki, kasy, lady, meble, toalety)
 • Edukacja (biurka i meble, zabawki i wyposażenie, drzwi i uchwyty, toalety, wejścia główne, szatnie, pomieszczenia edukacyjne, gabinety i stoły warsztatowe, pokoje konferencyjne, siedzenia)
 • Transport (siedzenia, uchwyty, drzwi, poręcze, przyciski, toalety, miejsca zrzutu bagażu, górne szafki i schowki, kasowniki)
 • Sektor budowlany (kabiny operatorskie, auta służbowe, szatnie, toalety, wejścia główne, obszary gastronomiczne)
 • Horeca (pokoje, toalety, poczekalnie, wejścia główne, siedzenia, meble)
 • Wellness (wyposażenie, szatnie, poczekalnie, strefy relaksu, gabinety zabiegowe)

 

   

  Wszystkie urządzenia znajdziecie w naszej ofercie. Jeśli nadal nie wiesz, które rozwiązanie wybrać:

  skontaktuj się z naszym fachowcem

  600 33 55 66 lub wyślij do nas opis swojego problemu na adres e-mail: bok@agapit.pl.

   

  Użyte produkty

  Czatuj

  Oferta indywidualna
  Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

  Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

  By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
  Zamów pokaz
  Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

  Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

  By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
  Postępowanie przetargowe
  Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

  Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

  By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!