Szybka i skuteczna dezynfekcja

System ręczny Unilav– rozwiązanie problemu dezynfekcji w miejscach niedostępnych dla maszyn.

Głównym zadaniem dezynfekcji jest eliminacja i niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych i ich form przetrwalnikowych środkami fizycznymi i chemicznymi, w celu zapobiegania zakażeniom. Stosując dezynfekcję zapobiegawczą (czyli zapobieganie zakażeniom i namnażaniu się zarazków, wirusów, bakterii i grzybów) niszczymy drogi szerzenia się zakażeń, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Nie w każdym miejscu jesteśmy w stanie użyć maszyny do przeprowadzenia procesu mycia i dezynfekcji. Czego użyć, aby przeprowadzić pełną dekontaminację na schodach, w windach, w małych pomieszczeniach, wąskich korytarzach lub w miejscach, gdzie użycie maszyny nie jest możliwe ze względu na regulacje wewnętrzne?

Od lat firma FILMOP do ręcznej dezynfekcji powierzchni produkuje różne rozwiązania. Jednym z nich jest system UNILAV.

 

Na czym on polega?

System Unilav to system mycia na mokro i/lub dezynfekcji, dedykowany do użycia na małych i średnich obszarach, takich jak schody, biura, bary, małe sklepy o średnim stopniu zabrudzenia. Jest to bardzo funkcjonalny i poręczny zestaw dostarczany wraz z butelką, stelażem i rzepem. W połączeniu ze ściereczkami z mikro włókna lub ściereczkami jednorazowymi gwarantuje doskonałe efekty czyszczenia. Bardzo prosty i szybki w użyciu, lekki, poręczny i ergonomiczny.

System Unilav wykorzystuje stelaż Velcro oraz wkłady z rzepem.

 

Sposób użycia:

Napełnij butelkę systemu Unilav preparatem do dezynfekcji. Występują dwa rodzaje butelek: 650 ml i 1000 ml w różnych kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym.   

 

Uzupełnioną butelkę umieść w specjalnym uchwycie.

 

Za pomocą uchwytu bocznego reguluj ilość podawanego płynu roboczego.

Płyn roboczy podawany jest bezpośrednio przed stelaż (mop), co gwarantuje szybką dezynfekcję oraz skuteczność na najwyższym poziomie za każdym razem.

 

Cały system Unilav składa się również ze specjalnie przygotowanych wkładów oraz butelek na detergent oznaczonych 4 kolorami (system HACCP):

  • czerwony - wykorzystywany w pomieszczeniach sanitarnych
  • zielony - pomieszczenia ogólnodostępne lub powierzchnie płaskie, typu biurka, parapety, szafki, drzwi
  • niebieski - powierzchnie szklane, lustra, witryny
  • żółty - kuchnia, pomieszczenia gastronomiczne


Zasada przydzielenia konkretnych kolorów do pomieszczeń lub powierzchni wymagających czyszczenia jest bardzo ważna, ponieważ nie doprowadza ona możliwości zanieczyszczenia krzyżowego, dzięki niej unikamy przenoszenia niebezpiecznych związków chorobotwórczych!

Przy odpowiednim podziale mamy gotowe 4 różne zestawy do 4 różnych stref – wystarczy zmienić wkład oraz butelkę z detergentem. Dodatkowo korzystanie z podziału kolorystycznego pomaga w codziennym utrzymaniu czystości, w sytuacji gdy jeden obiekt jest sprzątany przez kilka osób- oznaczenie kolorystyczne wyraźnie wskazuje jaki płyn znajduje się w butelce i gdzie mop był stosowany (eliminuje to możliwość użycia jednego mopa w kilku strefach np. toalecie a później korytarzu).

Do profesjonalnych rozwiązań zalecamy również stosowanie profesjonalnych środków czyszczących firmy Septa, które zostały stworzone z podziałem na odpowiednie strefy i powierzchnie (kolor etykiety oraz płynu jest zgodny z systemem HACCP)

Jeśli szukasz rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb, skontaktuj się z naszymi fachowcami: 600 33 55 66, bok@agapit.pl

Użyte produkty

Czatuj

Oferta indywidualna
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Zamów pokaz
Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Postępowanie przetargowe
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!