Koronawirus – czym jest i jak się przed nim bronić?

26.02.2020

Koronawirusy (CoV) to rodzina wirusów, które powodują choroby, od zwykłego przeziębienia do poważniejszych, jak np. zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV). Nowy koronawirus (nCoV) to szczep, który nie został wcześniej zidentyfikowany u ludzi.

Jak podaje WHO- koronawirusy są odzwierzęce, co oznacza, że są przenoszone zarówno między zwierzętami jak i ludźmi. Typowe objawy zakażenia obejmują m.in.:

  • objawy ze strony układu oddechowego,
  • gorączkę,
  • kaszel,
  • duszność i trudność w oddychaniu;

W cięższych przypadkach zakażenie może powodować zapalenie płuc, niewydolność nerek, a nawet śmierć.

Epidemia zaczęła się w Chinach, ale w zastraszającym tempie zaczyna się rozprzestrzeniać w innych częściach świata. Mimo, iż chińskie władze przekonują, że epidemia powoli się hamuje, to w ciągu ostatniej doby w Chinach zmarły 52 osoby. Coraz więcej przypadków wirusa (COVID-19) odnotowuje się w Europie (m.in. Chorwacja, Austria, Szwajcaria, Hiszpania). Obecnie najgorsza sytuacja ma miejsce we Włoszech, gdzie odnotowano łącznie 322 przypadki zakażenia, a 11 osób zmarło.

Z danych wynika, że wirus obecny jest już w 41 krajach na całym świecie a zakażonych koronawirusem zostało 80 148 osób!

 

 

Jak się przed nim bronić?

Przede wszystkim jeśli występują u Ciebie niepokojące objawy- zgłoś się niezwłocznie do lekarza lub wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej!

Podstawowymi środkami ochronnymi przeciwko nowemu koronawirusowi są:

1.  Częste mycie rąk i higiena rąk

Ręce należy myć regularnie i dokładnie, dodatkowa dezynfekcja przeciwwirusowym preparatem alkoholowym (Septa SineCid H1) wspomoże proces zapobiegawczy. Dlaczego? Mycie rąk mydłem i wodą oraz używanie specjalistycznych preparatów zabija wirusy, które mogą znajdować się na twoich rękach.

2.  Zachowaj dystans społeczny

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od siebie i każdego, kto kaszle lub kicha. Dlaczego? Kiedy ktoś w twoim pobliżu kaszle lub kicha, zaczyna rozpylać małe kropelki płynu z nosa lub ust, które mogą zawierać wirusy. Jeśli jesteś blisko może dość do zarażenia wirusem COVID-19, jeśli osoba kaszląca ma chorobę.

3.  Unikaj dotykania oczu, nosa i ust lub w miarę możliwości zdezynfekuj powierzchnie częstego kontaktu

Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni (klamki, stoły, szafki, włączniki świateł, długopisy), które mogą zbierać wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa. Dlatego oprócz higieny rąk warto zadbać również o dezynfekcję powierzchni, z którymi możesz mieć kontakt (Septa CidEx X1- preparat w sprayu do szybkiej dezynfekcji powierzchni, lub Septa CidMax X3).

W większych skupiskach ludzi, takich jak:

  • szkoły,
  • przedszkola,
  • biura,
  • sklepy,

ciężko przeprowadzić szybką dezynfekcję powierzchni. Na szczęście istnieją maszyny oraz produkty chemiczne, które takie działania są w stanie ułatwić. Jednym z takim rozwiązań jest urządzenie wykorzystujące technologię elektrostatyczną (Electrostatic handler sprayer VP200ES), która sprawia, że kropla preparatu dezynfekcyjnego jest elektrycznie silniejsza niż powierzchnia lub przedmiot, co w efekcie prowadzi do całkowitego pokrywania nawet najbardziej skomplikowanych powierzchni! Urządzenie jest dostępne jako ręczny opryskiwacz lub opryskiwacz plecakowy (Backpack Electrostatic Sprayer VP300ES).

O szybką i skuteczną dezynfekcję posadzek zadbamy używając specjalnie do tego zaprojektowanego systemu Unilav, który możemy dodatkowo uzbroić w płyn do dezynfekcji Septa CidMax X3. Dzięki takiemu wyposażeniu jesteśmy w stanie w szybkim czasie zabezpieczyć się przed wszelkimi wirusami.

 

Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto wiedzieć jak o nie zadbać.

 


 

 

 

Czatuj

Oferta indywidualna
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Zamów pokaz
Nasz ekspert zaprezentuje Ci możliwości sprzętu

Miejsce i termin pokazu dostosujemy do Twoich potrzeb!

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!
Postępowanie przetargowe
Specjalne zamówienia realizuj w specjalnych warunkach.

Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego udostępniamy opcję uzyskania oferty indywidualnej

By otrzymać ofertę indywidualną wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Oddzwonimy!