Wepa

WepaNiemiecka firma Wepa jest producentem ręczników papierowych, papieru toaletowego oraz produktów higienicznych z papieru makulaturowego i celulozy. Wepa posiada dwa osobne działy produktów - Consumer i AFH. Produkcja odbywa się w zakładach w Niemczech, w Polsce, w UK, we Włoszech i w Hiszpanii. Siedziba grupy mieści się w Arnsberg w Niemczech.

Na terenie Polski Wepa posiada fabrykę w Piechowicach i to właśnie z niej pochodzą popularne ręczniki papierowe ZZ, papier toaletowy Jumbo, czyściwa i inne produkty z makulatury. Zakład w Piechowicach został kupiony przez koncern w 2006 roku  jako FPP S.A. (Fabryka Papieru Piechowice S.A.) i jest od tamtej pory nieustannie modernizowany.

W segmencie higieny profesjonalnej (AFH) firma Wepa posiada niezwykle szeroką i atrakcyjną ofertę. Całość jest podzielona na trzy klasy produktów : Smart, Comfort i Prestige i każda z nich zawiera wybrany asortyment produktów.

Linia Smart – to papier toaletowy i ręczniki papierowe w dobrej jakości. Wykonane zwykle z selekcjonowanej makulatury charakteryzujące się bardzo dobrą ceną. Higiena profesjonalna w wersji Smart jest tania, ale szerokość oferty jest ograniczona do papieru toaletowego w małych rolkach i ręczników papierowych ZZ, V , C i w rolkach.

Linia Comfort – zapewnia największy wybór produktów oraz znakomitą relację jakości i wydajności do ceny. Bazą surowcową będzie wyselekcjonowana makulatura wysokiej jakości, mix makulatury i celulozy oraz celuloza. Wszystkie produkty higieniczne z tej linii posiadają znak Ecolabel potwierdzający dodatkowo wysoką przyjazność produktu w stosunku do środowiska. Oprócz ręczników papierowych w listkach i w rolkach znajdziemy również papier toaletowy Jumbo w dwóch rozmiarach, szeroki wybór czyściw papierowych, rolki kuchenne, papierowe podkłady medyczne i inne produkty.

Linia Prestige – higieniczna klasa Premium. Produkty wykonane wyłącznie z super miękkiej białej celulozy o niezwykłej chłonności. Hitem w tej klasie jest papier toaletowy celulozowy wielowarstwowy oraz chusteczki higieniczne.

Firma Wepa dysponuje efektownym systemem dozowników higienicznych do swoich produktów. Ciekawostką całej linii jest możliwość spersonalizowania dozownika za pomocą pierścieni w wielu kolorach, na które dodatkowo można nanosić oznakowanie reklamowe. Dozowniki systemowe do papieru występują w wersji mechanicznej (Auto Cut) oraz w wersji bateryjnej , zasilanej 220V i sterowanej sensorem. Do kompletu znajdziemy dozownik do mydła w płynie, dozownik do mydła w pianie, dozownik do ręczników papierowych ZZ, dozownik do ręczników papierowych w roli, dozownik do papieru toaletowego Jumbo, dozownik do papieru toaletowego w małej rolce oraz dozowniki systemowe. Wszystkie dozowniki są wykonane z białego tworzywa ABS i prezentują nowoczesny design.