Comac

ComacComac to włoska marka profesjonalnych maszyn czyszczących. Producent posiada prawie 40 letnie doświadczenie i wiodącą pozycję na światowym rynku dostawców sprzętu do utrzymania czystości. Specjalizacją firmy przez wiele lat były automaty  do mycia posadzek i w tej dziedzinie Comac jest branżowym liderem. Firma jest autorem wielu innowacji i rozwiązań, które dzisiaj stanowią standard budowy maszyn czyszczących – zbiorniki ze spienionego polietylenu, kompaktowe szorowarki samojezdne czy najmniejsza na świecie zasilana bateryjnie maszyna czyszcząca Vispa.

Obecnie dumą firmy jest nowa fabryka w miejscowości Santa Maria di Zevio koło Werony skąd urządzenia sprzątające trafiają do 100 krajów świata na pięciu kontynentach.  Comac eksportuje 70 % swojej produkcji, a we Włoszech posiada ponad 40% udziału w rynku. Portfolio produktów obejmuje zmywarki do podłóg, zamiatarki, szorowarki, odkurzacze profesjonalne, odkurzacze przemysłowe, polerki  do posadzek i ekstraktory. Więcej o historii, dokonaniach oraz obecnej strategii producenta można znaleźć na www.comac.pl

Oferta Comac skierowana jest do sektora firm sprzątających oraz firm utrzymujących czystość w wymiarze profesjonalnym we własnym zakresie. Specjalizacją firmy są duże powierzchnie przemysłowe, logistyczne i handlowe gdzie zmywarki samojezdne do posadzek Comac są prawdziwym wzorem do naśladowania. Modele Ultra i Flexy zdobyły wielu zadowolonych Klientów, ale prawdziwą legendą branży jest automat myjący C85B. Maszyny Comac jako jedne z nielicznych na rynku swobodnie pokonują podjazdy na parkingach podziemnych, a 36 voltowy system zasilania zapewnia 6~8 godzin nieprzerwanej pracy. Hitem sprzedaży okazały się automaty szorująco - zbierające Innova i Vispa dzięki znakomitej relacji pomiędzy efektywnością, jakością wykonania i ceną. Firma sprzątająca to bardzo wymagający Klient poddający ciężkiej próbie sprzęt czyszczący, a właśnie tam szorowarki  i polerki Comac dowiodły swojej wartości. Maszyny jednotarczowe Comac oferują dwa rodzaje przekładni – nylonową i stalową oraz szeroki wybór modeli i akcesorii.  

Kompleksowa oferta – tylko kilku producentów na świecie posiada tak kompetentną i rozbudowaną ofertę urządzeń do sprzątania. Zamiatarki, a wśród nich zamiatarki przemysłowe i komunalne są ważnym i szybko rosnącym działem oferty. Począwszy od prowadzonych zamiatarek spalinowych i bateryjnych, poprzez przemysłowe zamiatarki samojezdne z hydraulicznym systemem dystrybucji mocy, skończywszy na rasowej zamiatarce komunalnej CS 140 wyposażonej w innowacyjną technologie zamiatania Twin Action. Dopełnieniem całej oferty są odkurzacze przemysłowe. Można je podzielić na trzy grupy:  Odkurzacze profesjonalne  ( np. Ca15, Ca30 itd. ) – zastosowania w firmach sprzątających do codziennego sprzątania budynków użyteczności publicznej. Odkurzacze przemysłowe – skierowane do specjalistycznych zastosowań przemysłowych oraz odkurzacze piorące – tak zwane ekstraktory.

Comac w Polsce reprezentowany jest od końca lat `80, a od 2007 roku wyłącznym importerem i dystrybutorem marki jest Agapit Sp. z o.o. Sp. k.

 

Produkty Comac