Automat myjący

Automat myjący Comac Innova 55Automat myjący - urządzenie czyszczące, które jednocześnie szoruje i osusza posadzkę. Najczęściej jest wyposażone w dwa osobne zbiorniki. Jeden na roztwór myjący, a drugi na brudną wodę zebraną z posadzki w procesie osuszania. Szorowanie odbywa się za pomocą szczotki talerzowej, szczotek walcowych lub uchwytu z padem. Na zespół czyszczący dozowany jest roztwór środka myjącego z wodą, a szczotka lub pad wykonuje proces szorowania.
Z tyłu maszyny znajduje się listwa ssąca połączona z turbiną i zbiornikiem na wodę brudną i ten element odpowiada za osuszanie posadzki. W branży utrzymania czystości ten typ urządzeń posiada różne określenia: zmywarka do posadzek, automat szorująco zbierający, automat czyszczący, szorowarka automatyczna czy nawet myjka do podłóg.

Istnieje kilka zasadniczych podziałów automatów myjących:

1. Sposób pracy:

 

 

2. Rodzaj zasilania:

 • Zmywarka do posadzek Comac Vispa 35 E- automaty kablowe

  - zasilane 230 V
 • Baterie Comac- automaty bateryjne

  - zasilanie baterią trakcyjną 12-48V
 • Automat czyszczący Comac Ultra 100 GS LPG- automaty zasilane spalinowo

  - silniki benzynowe i LPG

 

 

 

3. System zbiorników:

 • - klasyczny – dwa osobne zbiorniki na czystą i brudna wodę
 • - membranowy – jeden zbiornik podzielony elastyczną membraną pełniący na przemian funkcję zbiornika czystej i brudnej wody.

4. System szorowania:

 • Szczotka walcowaszczotki walcowe

  - pracujące przeciwbieżnie – ze względu na możliwość zbierania drobnych zanieczyszczeń stałych nazywane również zamiatarko-zmywarkami.