Aktualności

brak ilustracji

Szlachetna Paczka

3 grudnia 2015

Zarząd oraz Pracownicy Agapit Sp. z o.o. Sp. k. biorą udział w Szlachetnej Paczce. 

Państwa również do tego zachęcamy, pod linkiem możecie zapoznać się z rodzinami, które potrzebują pomocy: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step1.html

Niech te zbliżające święta będą dla Was wyjątkowe również przez to, że będą wyjątkowe dla kogoś innego. Pozdrawiamy! 

***

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Od 15 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.

SZLACHETNA PACZKA po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. W pierwszej edycji dotarła do 30 rodzin. W 2014 roku pomoc otrzymało 19 580 rodzin. W ciągu 14 lat skala projektu wzrosła 600 razy! Przed nami XV, jubileuszowa edycja projektu.