Technologia mycia i sprzątania

- Czy ważne jest w jakiej wodzie rozcieńczamy środki? 

Tak to ważne. Środki profesjonalne rozcieńcza się w wodzie zimnej. Gdy zastosujemy wodę ciepłą, to niektóre składniki takiej jak alkohol lub chlor mogą parować zmieniając pożądane właściwości roztworu i generując dodatkowe zagrożenia. Są od tej reguły wyjątki i występują w zagadnieniach związanych z praniem dywanów oraz myciem w zakładach przemysłu spożywczego. Chemia profesjonalna wymaga również precyzyjnego dozowania. W kontekście tego jakość wody (właściwie twardość) ma bardzo duże znaczenie. Środki czyszczące gorzej działają w wodzie twardej, a na mytych powierzchniach pozostają kropki i mazy związane z zawartością wapnia i magnezu w wodzie.

 

- Co to są Plany Higieny i po co się je stosuje? 

Plan Higieny jest instrukcją mycia obiektu zawierającą wszystkie informacje na temat sposobu sprzątania, technologii i środków bezpieczeństwa. Opisuje stosowane profesjonalne środki czyszczące, obszary czyszczenia, częstotliwość mycia, rozcieńczenia, środki ostrożności i ochrony osobistej. Plan higieny jest obowiązkowym dokumentem zapewniającym podstawowe informacje personelowi sprzątającemu i zleceniodawcy

 

W przypadku, gdy powyższe pytania i odpowiedzi nie rozwiązują Państwa wątpliwości, prosimy o przesłanie zapytania klikając w LINK.