Środki myjące

- Czym różnią się profesjonalne środki czyszczące od domowych? 

Chemia profesjonalna do sprzątania to produkty występujące zazwyczaj w koncentratach. Przed przystąpieniem do mycia trzeba je odpowiednio rozcieńczyć. Kolejna sprawa to dosyć wąska specjalizacja działania. Profesjonalny środek myjący rzadko ma uniwersalne przeznaczenie, a najlepsze efekty uzyskuje w ściśle opisanym środowisku. Korzystanie z produktów profesjonalnych wymaga określonej wiedzy i przygotowania, produkty te nie są powszechnie dostępne, a ich sprzedaż odbywa się poprzez wyspecjalizowanych doradców. Jedną z najważniejszych różnic jest koszt użytkowania oraz skuteczność (szybkość osiągania zamierzonych efektów). Środki myjące w wydaniu profesjonalnym są wielokrotnie tańsze w eksploatacji od tradycyjnych preparatów czyszczących.

 

- Na rynku jest wiele produktów chemii profesjonalnej. Jakie są między nimi różnice i jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Środki czyszczące różnią się między sobą składem i sposobem działania. Jako produkty profesjonalne są projektowane do pracy w precyzyjnie określonych warunkach (rodzaj zabrudzenia, rodzaj powierzchni, jakość wody, użyta technologia mycia). Z tego w naszej ocenie bierze się znaczna przewaga środków myjących projektowanych i produkowanych w kraju nad produktami zagranicznymi. W Polsce mamy zwykle twardą wodę, specyficzny klimat z dość długa zimą, bardzo zróżnicowaną jakość obiektów i zwykle niski budżet na sprzątanie. Idealne produkty do naszych warunków będą zupełnie inne niż te w innych krajach. W związku z tym polecamy profesjonalne środki czyszczące Septa – skuteczne w krajowych warunkach, spontanicznie działające, wsparte profesjonalną aplikacją i wdrożeniem oraz wyjątkowo ekonomiczne w użyciu.

 

W przypadku, gdy powyższe pytania i odpowiedzi nie rozwiązują Państwa wątpliwości, prosimy o przesłanie zapytania klikając w LINK.