Higiena i akcesoria

- Co jest lepsze: suszarka do rąk czy dozownik i ręczniki papierowe 

Wszystko zależy co jest dla nas najważniejsze. Z punktu widzenia kosztów suszarka do rąk jest rozwiązaniem najtańszym w perspektywie czasu. Ma jednak wady. Część tanich suszarek do rąk ma słabą wydajność suszenia i po długim oczekiwaniu na wyschnięcie rąk wycieramy ręce w spodnie. Kolejny problem to aspekt higieniczny. Suszarki do rąk używają powietrza „łazienkowego” do suszenia (duża ilość bakterii, słaby zapach) oraz same są miejscem rozwoju niekorzystnych organizmów. Częściowym rozwiązaniem są suszarki do rąk typu Jet (pionierem były suszarki do rąk Dyson) gdzie bardzo duża prędkość powietrza oraz system filtracji zapewniają skuteczność suszenia i niezły poziom higieny.

Z drugiej strony są dozowniki ręczników papierowych, które zapewniają dużo lepszy poziom higieny (mniejsza ilość bakterii po suszeniu oraz lepszy i szybszy efekt suszenia), ale generują spore koszty zaopatrzenia w ręczniki papierowe oraz wywozu śmieci. Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania systemowe (dozowniki ręczników auto-cut, dozowniki sterowane sensorami i ręczniki papierowe w roli). Ilość odpadów w tym przypadku jest mała, a komfort i ekonomika używania takiego systemu imponująca.

Reasumując gdy stawiamy tylko na sumę kosztów wybieramy suszarkę do rąk, a w miejscach gdzie jakość, komfort i higiena mają znaczenie polecamy dozowniki do ręczników papierowych z odpowiednim wypełnieniem.

 

- Co to jest mikrofibra i po co ją stosować? 

Na rynku pojawia się wiele określeń: ścierki z mikrofibry, mopy z mikrowłókna, mopy z mikrofazy. Wszystkie te terminy oznaczają, że ścierka czy mop zostały wykonane z bardzo cienkich włókien nylonowych (poliamidowych i poliestrowych). Grubość czy gęstość liniową takich włókien określa się w Denierach. Jakość mikrowłókna jest zależna od grubości i czystości włókna – im cieńsze tym lepiej. Standardowa grubość to ok 0,2 den, ale mikrofaza w jakości ultrafine posiada włókna o grubości 0,02 den. Różnice są więc znaczne i w istotny sposób wpływają na jakość czyszczenia taką ścierką lub mopem. Mikrowłókno użyte do produkcji mopów zapewnia dużo lepszą jakość mycia w stosunku do mopów wykonanych z bawełny czy tradycyjnego poliestru. Ścierki z mikrofazy mają znakomitą chłonność, nie pozostawiają smug i mazów. 

 

- Czy warto stosować maty wycieraczkowe?

Maty wycieraczkowe to coś więcej niż zwykłe wycieraczki, to cały system oczyszczania obuwia, który można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. W strefie najbardziej zewnętrznej można wykorzystać maty wycieraczkowe gumowe, które skutecznie oczyszczą obuwie z błota i śniegu. Następne w kolejności mogą być maty wycieraczkowe aluminiowe składające się z profili aluminiowych wraz z różnego rodzaju wypełnieniami (z gumy, z wkładem tekstylnym, ze szczotkami). Ostatnie w kolejności mogą się znaleźć maty wycieraczkowe tekstylne, których zadaniem jest ostateczne osuszenie obuwia. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań maszyna czyszcząca będzie miała ułatwioną pracę.

 

W przypadku, gdy powyższe pytania i odpowiedzi nie rozwiązują Państwa wątpliwości, prosimy o przesłanie zapytania klikając w LINK.